19/03/2020

Monospektaklis UFO

Ivan Vyrypajev

UFO

Monospektaklis rusų kalba (Garso kupole)

Trukmė – 2 val.

 

Bilieto kaina 15 Euru

 

Kas yra realybė? Kur realybės pradžia, ir kaip ji nutinka? Kas už tai atsakingas, ir kaip galima kažką pakeisti? Šie klausimai suteikia kryptį mūsų pastangoms, o gyvenimams – prasmę. Kviečiame į spektaklį, kuriame istorijos, muzika, personažai, atlikėjai ir žiūrovai persipina į visumą. Persipina į esamą realybę, kurią galima priimti kaip vienintelį įmanomą variantą. Priimti, patirti ir suvokti. Apie tai ir yra šis muzikinis susitikimas.

Realių žmonių išgyvenimais paremta pjesė pasakoja apie kontaktus su nežemiškomis civilizacijomis. Šie įvairių šalių gyventojai susidūrė su kita realybe, kuri visiems laikams pakeitė jų gyvenimus. Tai ne kosminiai laivai ar ateiviai, bet savotiškas susitikimas su visatos sąmone. Tai tarsi tiltas tarp fizinio ir metafizinio pasaulio, materijos ir dvasingumo, tarsi išėjimas už tikrovės, kuria įpratome tikėti, ribų.

„Mane domina, kaip šie įvykiai pakeitė žmonių kasdienybę, santykius su artimaisiais, jų požiūrį į meilę, mirtį, dėkingumą ir tikėjimą Dievu. Šie žmonės ypatingi. Jiems svarbios ramybės ir saugumo sąvokos“, – apie pjesę yra sakęs jos autorius I. Vyrypajevas.

Nebe pirmą kartą I. Vyrypajevo kūrinius į sceną perkeliantis O. Kovrikovas „UFO“ istorijose įžvelgia terapinį poveikį: „Jos tarsi gydo psichologine prasme, nes tai – lyg kelionė į save, leidžianti susivokti, atrasti daugiau aiškumo, lengvumo ir laisvės. Gyvo dialogo forma sukuria realų vyksmo išgyvenimą. Kitaip tariant – teatrą be kaukių ir vaidybos, kuriame vyksta pokalbis apie dvasiai svarbius dalykus“.

Spektaklio metu žiūrovai pasiners į mistiškas gyvos improvizacinės muzikos melodijas, o nežemišką atmosferą kurstys išskirtiniai instrumentų garsai (Hung drum, skambantys krištolo dubenys, metalofonas, būgnai, dambrelis, sintezatorius ir kiti).

Režisierius ir pasakotojas – Oleg Kovrikov
Muzikos atlikėjai: Edgar Babanov (perkusija), Mindaugas Špokauskas (sintezatorius)
Spektaklis vyksta rusų kalba, spektaklio trukmė – 2 val.

Oleg Kovrikov šis spektaklis ne pirmas kūrybinis darbas. Profesija (profesionalus koučeris ir lektorius) bei unikalus asmeninis kelias leidžia reikštis kūrybai ir tikriems giliems susitikimams. Susitikimams per žodį, garsą, vaizdą.

„Man visada buvo įdomus žmogus, todėl ir savo veiklas sieju su žmogaus santykiu – su savimi, kitu, gamta, kosmosu. Pats ieškau ir atrandu naujus patyrimus ir vedu ten kitus. Stengiuosi kurti tokias patirtis, kurios gydo. Tai gali būti dialogas, muzikinis koncertas, filmo peržiūra ar šamaniška ceremonija. Savo kūryba noriu siųsti žinutę žmonėms, kuri primintų apie esminius dalykus gyvenime, siekiu gražinti prie tikro santykio, kuriame laisvai liejasi energija. Manau, kad mano kūryba ir veikla provokuoja ir išmuša iš komforto, bet tuo pačiu leidžia giliau pajausti, susimąstyti, keistis. Gyvenu ir dirbu su savimi, kuriu naujas formas ir noriu užpildyti jas gyvu ir aktualiu turiniu. Pastebėjau, kad visa tai rezonuoja gyvam žiūrovui, kuris nori matyti esmę.

Spektaklis „UFO“ https://www.youtube.com/watch?v=YAKJiELYrOs

Spektaklis „Iliuzijos“ https://www.youtube.com/watch?v=MPaliNSZrdY

Filmas „Who are you“ https://www.youtube.com/watch?v=ZK3l9MxHyU0

Namai http://www.moteris.lt/manonamai/savadarbiame-name-is-siaudu-ir-molio-net-ziema-trumpomis-rankovemis.d?id=68392000